Site Loader

Prawie każda osoba wie, co to jest telefon i jak z niego skorzystać. Jednak nie każdy ma wystarczającą ilość pieniędzy, aby pozwolić sobie na zakup najlepszego sprzętu. Najczęściej w tańszych modelach spotkamy gorszą baterię o niższej pojemności. Z pomocą przy tego typu problemie przychodzi power bank, czyli praktyczny gadżet, który uchroni nasz sprzęt przed całkowitym rozładowaniem. Doskonale sprawdzi się on w momencie, gdy nie mamy dostępu do tradycyjnego źródła zasilania.


Jak dobrać power bank do telefonu?

Power bank to przenośne źródło zasilania, które nie wymaga bezpośredniego podłączenia kablem do gniazdka. Te dostępne są w sprzedaży, różnią się parametrami, takimi jak rodzaj wejścia do ładowania, pojemność czy wielkość samego sprzętu.

O tym jak długo należy go ładować, powie nam wskaźnik ładowania baterii. Nie każdy model posiada taką opcję, jednak lepiej jest zainwestować w lepszego power banka niż telefon, ponieważ przenośny akumulator jest w tym przypadku tańszy. Jednym z takich urządzeń jest Baseus Mini o pojemności 30000 mAH dostępny w sklepie Etuo.

Jaki power bank kupić?

Większość power banków posiada napięcie 5v, dzięki czemu możemy naładować wszystkie urządzenia mobilne. Jednak ta moc nie jest wystarczająca dla naszego laptopa. Do tego celu potrzebne są specjalne urządzenia z większą mocą. Przy wyborze takiego power banku powinniśmy pamiętać, aby miał on pojemność wynoszącą minimum 20000 mAH. Czy nie uszkodzi on naszego telefonu? W trosce o bezpieczeństwo producenci montują szereg zabezpieczeń. Najnowsze urządzenia tego typu chronią przed zwarciem oraz przegrzewaniem.

Power bank – jak wybrać?

Jakie parametry powinien posiadać najlepszy sprzęt? Możliwości danego akumulatora przenośnego określane są przez dane techniczne, to właśnie na nie powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu. Znajomość podstawowych pojęć ułatwi nam poruszanie się po stronach producentów. Jaki power bank zatem kupić? Najlepiej ten z jak największą pojemnością, która w przypadku akumulatorów bardzo często określana jest w miliamperogodzinach, gdzie ich skrót to mAH. Im większa ich wartość, tym dużej urządzenie będzie działało na jednym ładowaniu.

Wybierając power bank do smartfona warto zwrócić uwagę na natężenie prądu, które wyrażenie jest w amperach. Do naładowania telefonu wystarczy moc jednego ampera, ale lepiej gdy wynosi ona 2, ponieważ nasze urządzenie zostanie szybciej naładowane. 

Power bank do smartfona – wybierz odpowiednią wielkość

Power bank jak wybrać go, aby jego pojemność była odpowiednia do częstotliwości jego użycia? Jeśli nie zależy nam na jak najdłużej pracy naszego smartfona, a jedynie chcemy go podładować, wystarczy nam pojemność w przedziale 2000 – 3000 mAH. Power bank do telefonu powinien nam pozwolić na minimum dwukrotne naładowanie baterii w naszym urządzeniu. Bardzo często zdarza się tak, że pojemność napisana na pudełku jest zaniżona przez producenta o kilka mAH, dlatego większą popularnością cieszy się sprzęt o wielkości 5000 – 6000 mAH. Mogą one osiągać rozmiary nawet do 20000 mAH.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.